img
Bağlarçeşme Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı No:161/165 Demirpark İş Merkezi D:12 Esenyurt İstanbul 05524960303 info@sebakafes.com

Garanti ve İade Şartları

 1. Sitemizden kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir.

 2. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği tarih değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığını belirlediğimiz tarihtir.

 3. Web sayfamızda ilan edilenler dışında kalan ödeme şekilleri kabul edilmez.

 4. Kredi kartı ile yapılan, alışverişlerde müşteri temsilcilerimiz siparişin fatura edileceği kişinin siparişi veren 1.şahıs olup olmadığını sorgulama hakkına sahiptir. Kişilerin ve kurumun yasal haklarını korumak "e-ticaret güvenli ödeme sistemi" için önemlidir.

 5. Sitemiz tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir.

 6. Fatura ve ürünün ayrı ayrı gönderilmesi talep edildiği durumlarda, paketler sevk irsaliyesi ile gönderilecek; faturalar da fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ilan edilmiştir.

 7. Fiyatları döviz cinsinden olan ürünlerin fiyatları, ilgili döviz kurundan TL'ye çevrilir.

 8. Sipariş ve ödeme işlemleri esnasında KDV'li fiyatlar üyelere ilan edilir.

 9. Yazım hataları ve teknik hatalardan meydana gelen fiyat yanlışlıklarından sitemiz sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda, üye hatadan dolayı bilgilendirilir ve üyeye seçenekler sunulur.

 10. Siparişin onaylandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, ithalat problemleri, teknik altyapı problemleri...) olarak kabul edilecektir.

 11. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Email yazılı bildirim kapsamına girer. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 12. Sitemiz satışa sunduğu tüm ürünlerini stoklarında buludurmaktadır. Fakat, mücbir sebeplerden dolayı ürünün müşteriye ulaştırılmasında yaşanabilecek herhangi bir aksaklık durumda satın alınmış olan ürünlerin tamamı ya da bir kısmı için oluşmuş olan durum müşteriye bildirilir ve uygun seçenekler sunulur. Normal şartlar altnda ürün teslim süresi ortalama 3 gündür.

 13. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içinde olması halinde Yurtiçi, MNG, UPS, Aras Kargo veya Kurye ile Türkiye dışında olması halinde Yurtdışı-Posta Servisi ya da özel kurye firması UPS,Aramex,DHL ya da FedEx ile yapılır.

 14. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@sebakafes.com adresine mail yazarak, durumun tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. Kargo Şirketi tarafımızdan aranarak, üyemize, paketinin teslim tarihi hakkında bilgi verilecektir.

 15. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak tarafımıza ulaştırılmalı ve durum info@sebakafes.com adresine e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Sitemiz sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak,en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

 16. Satın alınan ürünler tahrip edilmeden, kullanılmadan ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren sekiz ( 8 ) günlük süre içerisinde neden belirtmeksizin iade edilebilir, sipariş iptaline gidebilir.

 17. Sitemizden alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

 18. Bu sözleşmede açıklanmamış durumlarda T.C. Tüketici Kanunları geçerlidir.

(*)KARGO

 • Sitemiz gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo/kurye firması değişikliği yapabilir.
 • Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahsilatın yapıldığı tarihten itibaren tahmini 3 iş günüdür.